První maraton a co dál

Je to tu, pražský maraton, závod na který jsem se připravoval a který byl mým cílem je za mnou. Jak vše probíhalo jsem sepsal v článku pro behej.com přečíst si ho můžete tedy tam.

I když mám za sebou cílový závod, rozhodně to neznamená, že s během končím. Už se mi tak zažral pod kůži, že se myslím jen tak nepustí.
Jako další cíl jsem si stanovil zaběhnutí 10km pod 40 min. Nestanovil jsem si ale žádný termín, až to přijde, tak to bude. Můj nejbližší pomaratonský plán je jen lehce vyklusávat a vzhledem k tomu, že se blíží státnice ve škole a léto mám poměrně nabité, asi si nechám svůj cíl na příští jaro.

Jinak předpokládám, že se zúčastním nějakého maratonu na podzim. Zatím se rozhoduji mezi Košicemi, Drážďany a Frankfurtem, máte tip, který z těchto nebo i jiných by mohl být super zážitkem?

5 komentářů:

 1. Po náročném maratonu je dobré, že běh nevypustíš (i když to zpočátku půjde ztuha). Já mám problém s tím, že maraton je horizont, za který nevidím a pak tam mám prázdno. Letos ale mám další cíl, shodou okolností stejný jako ty: 10pod40 i podzimní maraton.

   
 2. Ahoj Pepo,
  vybral sis dobrou sestavu maratónů! Košice jsou příjemné dvěma okruhy (víš, co tě čeká) a dost se fandí a jmenovitě (je to spíš malý maraton a tak maj diváci čas si tě najít ve startovce). Drážďany neznám, ale od Ivany jsem slyšel ohromnou chválu a Frankfurt je zážitek na celý život. Až poběžíš posledních 7 km burácejícími ulicemi a pak po červeném koberci do výstavní haly... Tak ať Ti něco vyjde.
  Evžen a Sára

   
 3. Díky za tipy. Já se asi stejně rozhodnu podle toho kam pojede někdo známej, přece jen ve více lidech cesta lépe utíká a i je pak s kým pokecat.

   
 4. Ahoj, z těch tří co jsi jmenoval bych doporučoval jednoznačně Frankfurt, na který jsem slyšel jen samé pozitivní ohlasy. Sám jsem běžel Košice, je to malý maratón, o povzbuzování by se dalo diskutovat, každopádně to není maraton, který bych musel běžet 2x.

   
 5. Ahoj Lovče, gratuluju k Tvému prvnímu maratonu. Četl jsem si i Tvůj článek na behej.com - tady najdeš foto - pravděpodobně z té fáze, kdy již nebyly síly a chůze vystřídala běh (nicméně dobrá nálada Tě neopustila:o) http://andyrum.rajce.idnes.cz/2009-05-10-Prazsky_maraton/#album

  S pozdravem Maty